TVORÍME WEBY - na svete o chvíľu budú existovať len 2 druhy firiem. Tie ktoré sú prezentované na internete, a tie ktoré už neexistujú....

Optimalizácia stránok SEF a SEO

seoOptimalizácia pre vyhľadávače (z angl. search engine optimization, SEO) je súbor techník na zlepšenie automatizovaného indexovania stránky v internetových vyhľadávačoch. Cieľom optimalizácie je zlepšenie pozície, na ktorej sa optimalizovaná webová stránka zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania. Efektívna optimalizácia si vyžaduje zmeny v HTML kóde stránok, preto sa techniky uplatňujú už pri ich návrhu a vývoji. 

Pomocou optimalizácie webovej stránky pre vyhľadávače zvyšujete šancu, že sa vaša stránka dostane pre určité kľúčové slová medzi prvých 10 výsledkov vyhľadávania resp. na prvú stránku výsledkov vyhľadávania. V takomto prípade je omnoho väčšia šanca že potenciálny návštevník klikne práve na vašu stránku.

Aké kľúčové slová by ste napísali do vyhľadávača vy keby ste hľadali tému na ktorú je Vaša web stránka zameraná?

SEF URL
 (Search Engine Friendly URL) - adresy stránok prívetive k vyhľadávačom. Jedná se o takzvané "krajšie adresy" pre užívateľov a lepšie pre vyhľadávače. 

Ktorý zápis je podľa Vás lepší, krajší a pamätajnejší ? Obidva po kliknutí ukážu tú istú stránku, ale ....

adresa bez SEFu : http://www.wwwstranka.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=74

adresa so SEFom : http://www.wwwstranka.sk/elektronicke-obchody

Chcete novinky od nás na Váš mail (1-2x ročne) ?

Rýchly kontakt:  0905 275 832