Utorok, Apríl 23, 2019

Doména. Je ešte voľná ?

Získavanie údajov môže aj dlhšie trvať. Výsledky nie sú 100% garanciou či je doména voľná!
Zadajte názov domény :
Označ všetky typy
.com .net .info .org .biz .tv .eu .edu .sk

Informácie o doménach

  • Doména .SK je národnou doménou Slovenskej Republiky. Doménu môžu registrovať osoby, firmy a podnikateľské subjekty so sídlom v SR.
  • Doména .COM je najrozšírenejšou nadnárodnou doménou na svete. "Nadnárodná" znamená, že nepatrí žiadnej konkrétnej krajine, ako napr. doména .SK. Domény .COM môžu registrovať fyzické osoby (nepodnikatelia), ako aj firmy. Doménu zväčša používajú firmy na svoju prezentáciu, alebo na prezentáciu komerčných projektov. Nie zriedkavo doména slúži aj pre osobné použitie. Firmy ktoré podnikajú na zahraničných trhoch, alebo majú medzinárodných partnerov, by mali uvažovať o tejto doméne. Doména je vhodnou alternatívou k našej národnej doméne .SK, vzhľadom na súčasné obmedzenia registrácie domén
  • Doména .NET je nadnárodná doména, používaná zväčša na prezentáciu projektov a firiem ktoré majú dočinenia s Internetom, alebo sieťami. Používa sa aj v prípade, že je rovnaká doména s inými koncovkami (.com, .org) už obsadená. Doménu môže registrovať fyzická osoba (nepodnikateľ), aj firmy.
  • Doména .INFO je nadnárodná doména, používaná pre stránky s informačným obsahom, na rozdiel od .COM domény slúžiacej pre komerčný obsah. Jedným z dôvodov pre zavedenie domény .info bol preplnený adresný priestor pod inými nadnárodnými doménami (.com, .net, .org). Doménu môžu registrovať bez obmedzenia fyzické osoby (nepodnikatelia), aj firmy.
  • Doména .ORG je nadnárodná doména, ktorou sa zväčša prezentujú neziskové organizácie a projekty. Keďže pre registráciu v doméne .ORG nie sú stanovené špeciálne pravidlá (tzn. domény môže registrovať hocikto - fyzické osoby aj firmy), môže doména s koncovkou .ORG slúžiť ako alternatíva k iným doménam, ktoré sú už obsadené.
  • Doména .BIZ má slúžiť ako alternatíva k doméne .COM. Pod doménou .BIZ sa majú prezentovať stránky "business" charakteru, čiže hlavne firemné stránky a projekty. Domény je možné registrovať bez obmedzenia.
  • Charakter domény .TV je zrejmý už zo samotného názvu. Ide o atraktívnu koncovku pre domény televíznych spoločností. Tomu zodpovedá aj vyššia cena za registráciu domény. Pri aktraktívnejších doménach pod .TV je cena za registráciu výrazne vyššia. Pri objednávke domény .TV vás budeme informovať o cene za registráciu vami zvolenej domény.
  • Doména .EU je nadnárodná doména, používaná pre firmy pôsobiace v EU.
  • Doména .EDU slúži pre školy a vzdelávacie inštitúcie
zdieľaj stránku na facebooku

Koho tu máme :

Máme online 36 hostí